Webové stránky České vepřové byl vytvořen pro všechny příznivce českého vepřového masa a chovatelství. Provozovatelem je Svaz chovatelů prasat v Čechách a na Moravě a web slouží konzumentům vepřového masa, kteří mají zájem být pravdivě a fundovaně informováni o všech aktuálních tématech v oblasti vepřového masa. Naleznete zde jak recepty nejen z vepřového masa, tak i zajímavé informace týkající se samotného chovu prasat.

Pokud vás naše stránky zaujaly a chcete sledovat novinky, sledujte nás na facebooku. Budeme rádi, pokud tyto stránky podpoříte jakoukoli smysluplnou připomínkou či podnětem, co se vám zde líbí nebo byste chtěli vědět a zde jste nenašli.


Víte že ....

V česku ročně vyrobíme 358 tisíc tun vepřového masa a sníme ho 575 tis. tun. To znamená, že pro zabezpečení dostatku je ročně třeba 40% masa dovézt. Pro růst každého kilogramu masapotřebuje prase průměrně 2,8 kg krmných směsí. V ekologických chovech doshuje tato hodnota až 5,5kg. Prasata jsou jedním z největších konzumentů obilí. Zatímco lidé spotřebují přibližně 2 mil. tun obilovin, hospodářská zvířata více než 3 mil.tun.

Created 2014 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty