Poláka sežrali jeho vlastní vepři

Zemědělce žijícího nedaleko Lubinu na jihozápadě Polska sežrali vepři, které choval. Místní média informovala, že 72letého muže viděli sousedé naposledy loni na Silvestra. Když se jeden z nich minulou středu zašel podívat, jestli se něco nestalo, našel jen několik kostí.

Veterinární správa v pondělí rozhodla, že více než deset prasat, která muži patřila, bude utraceno.

Kdy přesně muž zemřel, není jasné. Prokurátor, který případ vyšetřuje, uvedl, že muž pil velké množství alkoholu. Vepře neměl zavřené ve chlévě, pobíhali volně po pozemku, kde muž žil.

Pitva prokázala, že ho skutečně sežrala prasata, nicméně není jasné, co přesně bylo příčinou smrti. Podle jedné z hypotéz muž dostal infarkt a zemřel, podle jiné se mu udělalo nevolno po konzumaci alkoholu, upadl a napadli ho vepři, informuje portál gazeta.pl.

Zdroj: https://www.novinky.cz


Víte že ....

V česku ročně vyrobíme 358 tisíc tun vepřového masa a sníme ho 575 tis. tun. To znamená, že pro zabezpečení dostatku je ročně třeba 40% masa dovézt. Průměrná porážková hmotnost prasete se pohybuje mírně nad hmotnosti 110 kg. Z toho čistá hmotnost libového masa po odečtu kostí a tuku tvoří necelých 50 kg. Prasnice dá každý rok více než 2 vrhy.

Created 2014 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty