Národní výstava hospodářských zvířat

Již za necelý týden otevře své brány výstava hospodářských zvířat Animal Tech. Na výstavišti bude čekat více než 900 kusů všech hospodářských zvířat a na třech předvadištích se tak odehraje celá řada komentovaných přehlídek a soutěží.

V expozici prasat budete moci shlédnout zástupce všech plemen užívaných v rámci národního programu CzePig i genetický zdroj Přeštické černostrakaté prase.

V rámci doprovodného programu bude v průběhu neděle již tradičně u předvadiště prasat lákat svými výrobky kuchař František Kšána, který předvede zpracování celé vepřové půlky. Vybere a doporučí nejlepší kousky, ale ukáže, jak si poradit i s těmi méně tradičními.

Národní výstava hospodářských zvířat se v roce 2019 bude konat společně s Veletrhem pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstavou myslivost. Tento komplex veletrhů byl vytvořen ve spolupráci s partnery a spoluorganizátory - profesními asociacemi, státní správou, samosprávou a odborným školstvím.

NÁRODNÍ VÝSTAVA v Brně je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Přes 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Výstava se těší velké popularitě odborné i laické veřejnosti. Výstavní areál v době akce navštíví bezmála 45.000 návštěvníků.

  • Podtitul: Národní výstava hospodářských zvířat
  • Termín konání: 12.-15.5. 2019
  • Místo konání: Výstaviště Brno

 


Víte že ....

Prase je z fyziologického hlediska člověku nejpodobnějším domácím zvířetem. Pro růst každého kilogramu masapotřebuje prase průměrně 2,8 kg krmných směsí. V ekologických chovech doshuje tato hodnota až 5,5kg. Prase je schopno růst až rychlostí 1,5 kg za den?

Created 2014 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty