Muž pojídal syrovou prasečí hlavu. Veganství je krutost na lidech, hlásá

Mezi skupinu veganů s cedulemi hlásajícími „maso je vražda“ přišel muž se syrovou prasečí hlavou a začal z ní okusovat kousky masa. Na místním veganském festivalu tak protestoval proti veganství, které je podle něj nezdravé a způsobuje podvýživu. Jeho počin znechutil ale mnohé lidi neobávající se pestré stravy, kteří se rozhodli maso si alespoň na čas odpustit.

O události, která se odehrála na veganském festivalu VegFest v anglickém Brightonu, informoval server Brighton & Hove Independent.

Muž, který vzbudil znechucené reakce, si na youtubovém účtu přezdívá Sv3rige. Ve svých videích, které nahrává na svůj youtubový účet, například pojídá syrové maso a pije zvířecí krev. Podle svých slov se tak vymezuje vůči veganství. 

„Udělali jsme to - bylo nás celkem osm - protože veganství způsobuje podvýživu. Nemůžete získat všechny živiny z rostlinné stravy. Někteří z nás jsou bývalí vegani, kteří kvůli veganství onemocněli. Veganství je krutost na lidech,“ řekl pro server SkyNews. 

Manažer VegFestu Tim Bratford řekl, že o protestu věděl a očekával asi třicítku aktivistů. Podle něj však dorazili sotva tři. „Rozhořčovali děti i veřejnost, takže přijela policie, napomenula je a vyzvala, aby se sbalili a protest ukončili,“ tvrdil Bratford. „Slyšeli jsme o návštěvnících, kteří maso jedí a které tato nechutná podívaná přiměla k tomu, aby s tím přestali - takže se zdá, že protest proti veganům měl opačný účinek,“ řekl manažer.

Jedna z přihlížejících napsala na svůj twitterový účet: „Na VegFestu v Brightonu muž pojídal prasečí hlavu. Protestuje proti veganům, ale vlastně jim pomáhá. Tím, že upozorňuje lidi na to, že jejich jídlo mívalo tvář“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vegan-protest-aktivista-maso-prase-brighton-velka-britanie.A190325_174537_zahranicni_klf#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main


Víte že ....

Prase je z fyziologického hlediska člověku nejpodobnějším domácím zvířetem. V česku ročně vyrobíme 358 tisíc tun vepřového masa a sníme ho 575 tis. tun. To znamená, že pro zabezpečení dostatku je ročně třeba 40% masa dovézt. Prase je schopno růst až rychlostí 1,5 kg za den?

Created 2014 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty