Slavnosti moravského uzeného 2019

Největší uzenářsko-vinařská show (možná) na světě, v Česku určitě

2. a 3. března 2019, Veveří - Brno

Opět zavoní uzené, vinaři otevřou své nejlepší lahve. Kromě nového Krále uzenářů 2019, kterého zvolíte Vy, návštěvníci, budeme letos také soutěžit o nejlepší domácí uzené. To zase vybere odborná komise, do které se budou moci přihlásit i návštěvníci, atd. atd. Pracujeme s kolegy usilovně na ještě lepší akci než byla ta poslední a těšíme se na Vás. 

Michal Burian, zakladatel

DIY CORNER - UDĚLEJ SI SÁM 
"DIY = Do it yourself, udělej si sám" - jiný kus hradu bude patřit všem, kdo rádi tvoří. Opět si budete moci vyrobit vlastní klobásky pod vedením čtyřnásobného Krále moravských uzenářů Luboše Hadače z Rosic. 

NEDĚLE PRO LABUŽNÍKY
Neděle jako obvykle bude patřit především "foodies", milovníkům jídla a vaření. Na pódiu uvaří své kreace restaurace Červený mlýn z Tišnova, k tomu ochutnáte pivo Grádo z jejich pivovaru. A kdo bude mít málo, může se připravit na Tišnovskou pivní stezku. 

https://www.moravskeuzene.cz/ 

 

Hrad Veveří, Brno


Víte že ....

V česku ročně vyrobíme 358 tisíc tun vepřového masa a sníme ho 575 tis. tun. To znamená, že pro zabezpečení dostatku je ročně třeba 40% masa dovézt. Prasata jsou jedním z největších konzumentů obilí. Zatímco lidé spotřebují přibližně 2 mil. tun obilovin, hospodářská zvířata více než 3 mil.tun. Výrobní cyklus od inseminace prasnice až po prodej z toho narozeného zvířete trvá 9 měsíců?

Created 2014 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty